Film dokumentalny o II LO

Filmowa pamiątka o II LO

W sekretariacie szkoły można nabyć film dokumentalny o II Liceum Ogólnokształcącym, wydany z okazji 95-lecia szkoły. Zachęcamy wszystkich do nabycia tej publikacji.

http://2lopabianice.edu.pl/pliki/zakupy/dvd2_m.jpg

http://2lopabianice.edu.pl/pliki/zakupy/dvd1_m.jpg

http://2lopabianice.edu.pl/pliki/zakupy/dvd_m.jpg

Film o II LO

W pazdzierniku 2010 rozpoczęły się prace nad kolejnym filmem dokumentalnym poświeconym dziejom pabianickich szkół. Tym razem powstał pełnometrażowy film dokumentalny pokazujacy bogatą historię i piękne tradycje Gimnazjum Żeńskiego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach - obecnie II LO w Pabianicach.

Filmowy projekt zrealizowany jest przez Ireneusza Jarzyńskiego i Tomasza Zmysłowskiego - twórców wartościowego dokumentu o historii Szkoły Rzemiosł w Pabianicach. Scenariusz filmu obejmie cały okres działalności szkoły tj. od momentu jej powstania w roku 1915 aż do czasów wspólczesnych. W filmie wykorzystano wiele materiałów archiwalnych oraz przeprowadzono szereg wywiadów z najstarszymi absolwentami i nauczycielami szkoły. Fragmenty tych wywiadów są wykorzystane w filmie.

Filmowy projekt został doprowadzony do końca, dzięki wsparciu finansowemu naszych absolwentów, obecnych uczniów, rodziców oraz pabianickich firm i instytucji.

Zapraszamy do nabycia filmu oraz zapoznania się z jego treścią.