Matematyka królową nauk „πknik z π”

„πknik z π” oraz Mateusz Jaksa i Ignacy Kaźmierak finalistami X Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Mateusz Jaksa oraz Ignacy Kaźmierak, uczniowie klasy 3a o profilu matematyczno- fizycznym, są finalistami X Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „W Świecie Matematyki” im. Prof. W. Krysickiego organizowanego przez Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej. Gratulujemy.

„πknik z π”

Z okazji dnia liczby π uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły wzięli udział w „πkniku z π”.  Rywalizowali w 6 konkurencjach sprawdzających ich zdolność zapamiętywania, kreatywność  oraz zręczność. Spośród klas pierwszych najlepsza okazała się klasa Ia, spośród klas drugich klasa IIc. W ramach szkolnych obchodów można było przejść przez matematyczne labirynty  i  zakupić ciasto za π zł.