Sportowcy II LO

Srebro Bartka Przychodniaka w jiu jitsu oraz Kinga Królik zwyciężczyni Memoriału Tomasza Hopfera.

Nasz uczeń, Bartosz Przychodniak (klasa 2 humanistyczna) zajął drugie miejsce w Polsce w kategorii białych pasów, brazylijskiego jiu jitsu. Zawody odbyły się 10 marca w Mińsku Mazowieckim, z udziałem ok. 500 zawodników we wszystkich kategoriach. Sukces jest tym większy, iż Bartek trenuje brazylijską sztukę walki od sierpnia 2016 roku. Jego klubem macierzystym jest pabianicka filia Octopusa, znajdująca się w Centrum Rozwoju Sportu przy ulicy Piłsudskiego 13/15. Bartkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Kinga Królik uczennica klasy 3c wygrała Memoriał Tomasza Hopfera w biegach przełajowych. W biegu głównym kobiet na dystansie 2 kilometrów Kinga startowała jako juniorka i wyprzedziła 30 juniorek oraz seniorek z całej Polski. Nie jest to pierwszy sukces naszej uczennicy, która od wielu lat łączy  naukę ze swoją pasją biegania.
Jako reprezentantka 2LO w biegach przełajowych ,,Licealiady", Kinga w tym roku szkolnym również zdobyła złoty medal na zawodach wojewódzkich / w klasie pierwszej-srebrny, w drugiej - złoto/.
Zaczynała biegać w wieku 9 lat, biegi na orientację, później lekkoatletykę. Obecnie jest członkiem kadry Polski w obu tych dyscyplinach.
Celem Kingi są Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski i Świata, a także zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo......
Teraz jednak najbliższy cel to zdanie matury .
Naszym sportowcom życzymy sukcesów i trzymajmy mocno kciuki za realizację ich życiowych planów !