Stypendia naukowe

W związku z ogłoszeniem XII edycji jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zwraca się z prośbą o zamieszczenie, przekazanej w załączniku informacji wraz z regulaminem i wnioskiem, na stronach internetowych Państwa placówek.

Chcielibyśmy, aby wiadomość o możliwości ubiegania się o stypendia naukowe dotarła do jak największej ilości osób, dlatego prosimy o rozpropagowanie informacji na ten temat.

POBIERZ: TERMINARZ  -  REGULAMIN  -  WNIOSEK

Zgodnie z Regulaminem przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego, do składania wniosków w kategorii „uczeń” uprawnieni są dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych (licea ogólnokształcące, technika, branżowe szkoły I stopnia, szkoły policealne) lub kolegiów. Każdy podmiot może złożyć do 3 wniosków o przyznanie stypendium.

Przypominamy jednocześnie, iż zgodnie z zapisami Regulaminu:

• odstąpiono od konieczności dołączania do wniosków kserokopii dokumentów potwierdzających osiągnięcia kandydata – potwierdzenia dotychczasowych osiągnięć kandydata do stypendium dokonuje podmiot wnioskujący we wniosku o stypendium;
    • określono maksymalny okres z jakiego oceniane będą osiągnięcia kandydata do stypendium – ostatnie 3 lata kalendarzowe poprzedzające datę złożenia wniosku (pozwoli to na ocenę najbardziej aktualnych osiągnięć kandydatów do stypendium).

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i składania wniosków.

Dorota Komar

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego