Powstanie Warszawskie

Lekcja historii o Powstaniu Warszawskim

W dniu 3 października b.r. w 70. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Gościem honorowym były dwie uczestniczki powstania: prof Maria Turowska i porucznik Gryzelda Studzińska, którym towarzyszył p. Krzysztof Jakubiec. Nasi goście spotkali się z uczniami liceum, a następnie uczestniczyli w uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej.

W ramach obchodów upamiętniających powstanie, młodzież naszego liceum uczestniczyła również w projekcji filmu pt. „Miasto 44”. Liceum nasze zorganizowało także konkurs plastyczny dla gimnazjalistów. Wpłynęło 35 prac z pięciu gimnazjów. Wręczenie nagrodzonych prac odbyło się podczas akademii 3 października.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii!