Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów

W dniu 5 kwietnia 2016 r. nasza szkoła- II LO w Pabianicach razem z ZS3 w Pabianicach po raz trzeci organizowała Powiatowy Konkurs Matematyczny skierowany dla uczniów klas III gimnazjum. Honorowy patronat nad konkursem objął pan starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura.

Udział w konkursie wzięło 24 uczniów  z   gimnazjów  nr  1, 2, 3 i św. Wincentego a Paulo w Pabianicach  oraz z gimnazjum w Dłutowie, Dobroniu, Lutomiersku i Ksawerowie. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali zestaw  składający się z  10 zadań,  wśród których były zadania zamknięte, otwarte, zadania na dowodzenie i argumentację.   Uczestnicy musieli wykazać  się umiejętnościami stosowania metod matematycznych oraz logicznym i abstrakcyjnym rozumowaniem.

Najlepszy wynik w konkursie uzyskał Jakub Lis z gimnazjum nr 1 w Pabianicach, drugie miejsce zajął Michał Szczepanek z gimnazjum Wincentego a Paulo, trzecie Wojciech Wróbel z gimnazjum w Ksawerowie.

Organizatorami konkursu były Marta Stępień nauczyciel matematyki w II LO oraz Jolanta Koźlenko - nauczyciel matematyki  w ZS3.