Po I klasie indeks na wyższą uczelnię !

Artur Krawczyk uczeń klasy 1 M z II LO w Pabianicach  został laureatem III miejsca w finale ogólnopolskiego konkursu  "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu"

FAST 2016 organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Fundację Aleksandra Jabłońskiego - zdobywając tym samym przywilej rekrutacyjny  - 100 % maksymalnej liczby punktów przy ubieganiu się o przyjęcie na dowolny kierunek studiów prowadzonych przez Wydział (astronomia, automatyka i robotyka, fizyka, fizyka techniczna i informatyka stosowana).

Artur otrzymał dyplom laureata FAST 2016 oraz nagrody w postaci stypendium na okres pierwszego roku studiów i bon na zestaw podręczników akademickich.

Finał konkursu rozpoczął się 18 marca od zwiedzania laboratoriów Centrum Optyki Kwantowej w Toruniu, a zakończył 19 marca późnym popołudniem na zwiedzaniu największego w Polsce Obserwatorium Astronomicznego w podtoruńskich Piwnicach.

Finał szóstego konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu" FAST 2016 odbył się w sobotę 19 marca 2016 r. w Instytucie Fizyki Aleksandra Jabłońskiego w Toruniu. Uczestnicy finału wygłosili swoje wykłady w obecności obserwatorów - opiekunów, studentów oraz pracowników Wydziału, które były oceniane przez jury w składzie: dr hab. Jacek Matulewski, dr hab. Jacek Jurkowski, dr Anna Bartkiewicz oraz mgr Ewa Kaszewska. Podczas wykładów w Audytorium obecny był Prodziekan prof. dr hab. Mirosław Bylicki.

Warunkiem koniecznym zakwalifikowania do konkursu był udział w etapie okręgowym olimpiady przedmiotowej z obszaru nauk ścisłych, technicznych oraz przyrodniczych lub udział w etapie finałowym wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z tego samego zakresu organizowanym przez wojewódzkiego kuratora oświaty lub pod jego patronatem.

Udział w konkursie polegał na napisaniu pracy popularnonaukowej lub opartej na własnych badaniach i przygotowaniu prezentacji na temat bezpośrednio związany z fizyką lub astronomią oraz na ustnym przedstawieniu prezentacji w finale.

W Audytorium Instytutu Artur wygłosił  wykład na temat: „ Bramy do innego wymiaru Wszechświata-czarne dziury”.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW