Po "Dniach otwartych" - zobacz

Jeżeli nie udało Wam się dotrzeć do II LO na "Dni otwarte" możecie zobaczyć co straciliście. Ale jeżeli przyjdziecie kontynuować naukę w naszej szkole, to za rok Wy będziecie mogli zaprezentować naszą szkołę swoim kolegom.

W dniach 16-17 marca 2018r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Pabianicach odbyły się Dni Otwarte promujące szkołę. W ciągu dwóch dni (w piątek w godzinach 10-16, a w sobotę 9-13) II LO odwiedziło ponad 300 osób z wielu szkół powiatu pabianickiego.  W tym roku organizatorzy postawili na motyw wehikułu czasu. Jego realizacja polegała na udekorowaniu pracowni w taki sposób, aby jak najdokładniej odzwierciedlały wybraną przez klasę epokę. Podziemia na czas tego wydarzenia przeistoczyły się w Escape Room z licznymi zagadkami, sala gimnastyczna w kino lat 30. XX wieku, a otwierany raz w roku, specjalnie na tę okazję  strych, w obserwatorium Mikołaja Kopernika. Nie zabrakło również historii komputerów, którą można było zgłębić w pracowni informatycznej. Przed głównym wejściem stanął wehikuł czasu wykonany przez rodziców jednej z uczennic, a Pan Dyrektor Krzysztof Zajda przebrał się za wynalazcę tejże maszyny. Warto podkreślić, że II LO w Pabianicach jest jedyną szkołą w powiecie, organizującą Dni Otwarte z tak wielkim rozmachem i przy tak ogromnym nakładzie pracy.