Koncert Kolęd i Pastorałek

20 stycznia 2013 w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach odbył się „Koncert Kolęd i Pastorałek”, którego organizatorami byli : prof. Dariusz Wypych i ks. Damian Wyżkiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi. W koncercie udział wzięli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Uroczystość rozpoczął pan prof. Dariusz Wypych, który serdecznie przywitał obecnych gości, przede wszystkim ks. proboszcza Jacka Gasińskiego.

Koncert poprowadziły uczennice: Karolina Górniak i Joanna Kozdrój, które zapraszając do słuchania kolęd i pastorałek, przedstawiały ich krótką historię oraz formę.

Po wieczornej mszy świętej młodzi artyści zaprosili nas do wspólnego śpiewania. Kolędy i pastorałki, które rozbrzmiewały w świątecznym okresie, w naszych domach i kościołach, umilały czas przybyłym gościom i parafianom. Wśród nich nie zabrakło tych najbardziej znanych, takich jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna, cicha”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc” oraz pastorałek „Jakaś światłość”, „A wczora z wieczora”. Sprawiły one, iż ponownie każdy z nas wrócił wspomnieniami do wigilijnego wieczoru.

Oczywiście, niepowtarzalny klimat zapewniały głosy solistek: Justyny Kosterny, Edyty Mrozowskiej, Lidii Tomaszewskiej, Katarzyny Wawszczak. Oprawę muzyczną przygotowali: Justyna Kosterna – skrzypce, Kacper Kołodziej – gitara, Maria Owsik – flet, Kamil Streit-Wlaźlak – pianino, Mateusz Świercz – akustyka. Wspierał ich chór w składzie: Julita Becht, Edyta Dregier, Weronika Jurga, Karolina Kiełbik, Marta Krawiec, Monika Mendak, Dominika Sar, Ewelina Stachurska.

Koncert zakończył się gorącymi oklaskami, na bis wspólnie zaśpiewano kolędę pt. „Cicha noc”.

Takie spotkania w niektórych parafiach naszej diecezji stały się tradycją, lecz dla uczniów liceum było to pierwsze takie wydarzenie.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii!