III Wirtualne regaty

III Wirtualne regaty o puchar Starosty Powiatu Pabianickiego

W sobotę 12 maja o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pabianicach odbędą się wirtualne regaty o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego na symulatorze żeglarskim - Virtual Skipper 5. (Do pobrania np. z...)

Wirtualne regaty odbędą się jako impreza towarzysząca obchodom DNI POWIATU.

W ubiegłym roku nasza szkoła zdobyła puchar i I miejsce drużynowo oraz indywidualnie. A jak będzie w tym roku?

Może to zależeć od Ciebie. Chętni mogą się zgłaszać do 27 kwietnia 2012 do n-la informatyki. W przypadku wielu chętnych eliminacje szkolne (9 maja-środa) wyłonią 3 osobową drużynę.

Zawodnicy podzieleni zostaną na trzy 3 - osobowe grupy, które rozegrają po 2 wyścigi. Kwalifikacje do finału będą dawały dwa pierwsze miejsca w danej grupie. W finale spotka się 6 najlepszych zawodników, którzy rozegrają między sobą trzy wyścigi.

Sędzia główny zawodów, reprezentacyjny żeglarz regatowiec Pabianic - przygotował optymalne ustawienie dla zawodników:

- pogoda - słoneczna

- siła wiatru - średnia (4 w skali B)

- długość trasy - krótka

- ilość okrążeń 2