III Wirtualne Regaty

W sobotę 12 czerwca o godz. 10.00 sali konferencyjnej Hotelu "Włókniarz" (MOSiR) odbyły się wirtualne regaty o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego na symulatorze żeglarskim - Virtual Skiper 5.

Wirtualne regaty odbywały się jako impreza towarzysząca obchodom Dni Powiatu Pabianickiego organizowane przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Zaproszono uczniów pabianickich szkół będących z komputerami za pan brat i jednocześnie interesujących się żeglarstwem. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Skorek (1a), Patryk Pawlaczyk (2a) i Filip Merdała(2a). Zawodnicy podzieleni zostali na trzy 3-osobowe grupy, które rozegrały po 2 wyścigi. Kwalifikacje do finału były bardzo zacięte.

Drużyna II LO zdobyła I miejsce i Puchar Starosty Pabianickiego.

Do finału indywidualnego weszli nasi reprezentanci i przeprowadzili zacięty wyścig. Indywidualnie wygrali i zdobyli cenne nagrody:

• Maciej Skorek - 1a
  • Filip Merdała - 2a
  • Patryk Pawlaczyk - 2a

Opiekun i koordynator drużyny: Janusz Wołoszyn.