II Wirtualne regaty o puchar Starosty Powiatu Pabianickiego

W sobotę 11 czerwca o godz. 10.00 sali konferencyjnej Hotelu "Włókniarz" (MOSiR) odbyły się wirtualne regaty o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego na symulatorze żeglarskim - Virtual Skiper 5.

Wirtualne regaty odbywały się jako impreza towarzysząca obchodom XXXIV DNI PABIANIC organizowane przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Zaproszono 9 uczniów szkół ponadgimnazjalnych będących z komputerami za pan brat i jednocześnie interesujących się żeglarstwem. Naszą szkołę reprezentowali: Marika Sokolnicka, Wojciech Jaworski i Filip Merdała. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy 3-osobowe grupy, które rozegrały po 2 wyścigi. Kwalifikacje do finału były bardzo zacięte, a 3 uczestnika finału wyłonił dodatkowy wyścig. Zwycięzca wyprzedził 2 rywala o mniej niż 1 sekundę.

Drużyna II LO zdobyła I miejsce i Puchar Starosty Pabianickiego.

II miejsce zajęła drużyna I LO.

III drużyna ZSZ nr 3.

Do finału indywidualnego weszli nasi reprezentanci i przeprowadzili zacięty wyścig. Indywidualnie wygrali:

• Filip Merdała - 1a
  • Wojciech Jaworski - IIe
  • Marika Sokolnicka - Ie

Opiekun i koordynator drużyny: Janusz Wołoszyn.