I OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O III RP

W dniu 25.05.2013 r. uczniowie naszej szkoły, Michał Rusołowski i Wiktor Błoch, wzięli udział w etapie centralnym I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Finał Olimpiady odbywał się w Białymstoku, a pierwsza jej edycja okazała się niezwykle szczęśliwa, gdyż obaj nasi uczniowie zostali laureatami etapu centralnego, zajmując:

• 10 miejsce Michał Rusołowski;

• 16 miejsce Wiktor Błoch.

W tym miejscu warto zauważyć, że w zmaganiach pierwszego stopnia (etap szkolny) udział wzięło 2175 uczniów z całej Polski ze 180 szkół z 16 województw, do zmagań drugiego stopnia (etap okręgowy) zakwalifikowanych zostało 199 uczniów z całej Polski, by w sobotę 25 maja do finałowej rozgrywki w Białymstoku mogło przystąpić 48 najlepszych uczestników dotychczasowych eliminacji.

Opiekunem uczniów był p. Marcin Branicki.